Telefon: (+48) 534-252-915 E-mail: biuro@dach-konstruktor.pl

Altany & Wiaty

Altany i wiaty

Ogród to miejsce relaksu po pracy. Wspaniałym miejscem do odpoczynku będzie ogrodowa altana. Wykonujemy altany, wiaty wedle projektu klienta lub na życzenie projektujemy je sami.
Można także wybrać jeden z wielu naszych autorskich projektów. Wszystkie elementy są prefabrykowane w naszej siedzibie na ciesielskich maszynach CNC.
U klienta odbywa się sam montaż altany, który zajmuje nam kilka godzin.
Nasze altany ogrodowe dzięki prostocie nadają się również do samodzielnego montażu, wszystkie części są ponumerowane i idealnie pasują do siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient oszczędza i płaci jedynie za drewno i prefabrykację. Zapraszamy do współpracy.

 

PROJEKT RYSUNEK 3D OPIS
Altana ogrodowa 3x3 Altana Sosna to typowy projekt małej architektury. Obiekt posiada kompaktowe wymiary 3,0x3,0m dzięki temu bez problemów znajdzie swoje miejsce w przydomowym ogrodzie lub na działce za miastem. Altana posiada prosty kształt oparty na kwadracie o wymiarach 3,0 x 3,0m. Została przykryta klasycznym dachem dwuspadowym. Na czterech narożnych słupach o długości 2,0m zostały osadzone dwie płatwie zakończone zgrabnym profilem końcowym. Masywna balustrada zamyka altanę z trzech stron.
Wiata grilowa 5x5 Projekt drewnianej wiaty grillowej zaplanowana na bazie kwadratu o boku długości 5m daje nowe możliwości lokowania altany w przestrzeni działki. Zabudowa dwóch ścian sprawia, że obiekt świetnie wpasuje się w jeden z narożników naszego ogrodu. Między tymi ścianami zaplanowana została zamknięta część zaplecza altany. Jej wymiary w tym przypadku to ok. 1,50 x 2,40m Wykonanie dwóch dodatkowych ścian wymagało wprowadzenia slupów i belek poziomych pod montaż drzwi i poszycia.
Wiata grilowa1 6x4 Projekt drewnianej wiaty grillowej WG 4/6 na planie prostokąta o wymiarach 4m na 6m. Dłuższa, zabudowana ściana stanowi tył altany i może być pozycjonowana na działce wzdłuż elementów zasłaniających np. ogrodzenie. Pozostałe 3 boki mogą być eksponowane. Podstawę konstrukcji altany stanowią słupy o przekroju 140x140mm podpierające ramę z płatwi o tym samym przekroju. Usztywnieniem i jednocześnie dekoracją tego układu są ozdobne miecze o przekroju 80x160mm. Montaż konstrukcji ułatwiają połączenia czopowe między belkami.